Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Üye Olurum?

Üye olma videosunu izlemek için linke tıklayınız. =>> https://www.youtube.com/watch?v=MKdrJ63zto4

 • Ana sayfada sağ üstte bulunan "MENÜ" çubuğuna giriyoruz.
 • Açılan pencerede "YENİ ÜYELİK" butonuna basıyoruz.
 • Yeni üyelik sayfasında kişisel üye olmak istiyorsak "BİREYSEL HESAP", firmamız adına üye olmak için "KURUMSAL HESAP" seçiyoruz.
 • Üyelik tipine göre gerekli bilgileri dolduruyoruz.
 • İlanlarınızda görüntülenip müşterilerin size ulaşması için E-posta ve Telefon Numarasını girmeniz gerekmektedir.
 • En az 6 haneli bir şifre belirlenmelidir.
 • En altta "ÜYE OL" butonuna basarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz.
Nasıl ilan eklerim?

İlan ekleme videosunu izlemek için linke tıklayınız. =>> https://www.youtube.com/watch?v=vxIFA6dvaZQ

 • Ana sayfada sağ üstte bulunan "MENÜ" çubuğuna giriyoruz.
 • Açılan sayfada "ÜCRETSİZ ÜRÜN EKLE" butonuna tıklıyoruz.
 • Ürün ekleme sayfasında ilanını vermek istediğimiz ürünün tüm detaylarını giriyoruz.
 • "Mahsul Başlığı" ilanınız başlığıdır. İstediğiniz şekilde ürününüzü tanımlayabilirsiniz.
 • Satmak istediğiniz ürünün Kategori, Tür ve Çeşit olarak girmelisiniz.
 • Ürünleriniz seçilmiş ise "1. KALİTE" veya "2. KALİTE", seçilmemiş ise "NATUREL" seçmelisiniz.
 • Elinizde bulunan ürünün miktarını KG cinsinden girmelisiniz.
 • "Parçalı Satış" seçeneğine stok miktarının tamamını tek seferde satmak istiyorsak "HAYIR"ı, toplam stoktan bir miktarının satılmasını kabul ediyorsak "EVET"i seçmeliyiz.
 • "Teslim Şekli" olarak kendimize en uygun olan "BAHÇEDEN/TARLADAN", "DEPODAN", "ARAÇ ÜZERİ" veya "NAKLİYE DAHİL" seçeneklerinden birini işaretliyoruz.
 • "Hasat Dönemi" mahsulün ne zaman hasat edildiğini gösterir.
 • Ürünlerimizi hangi tarihler arasında teslim edeceğimizi "Teslim Tarihi Başlangıç" ve "Teslim Tarihi Bitiş" olarak belirliyoruz.
 • Ürünümüzün nerede olduğunu tam adres olarak belirtiyoruz.
 • Müşterilerin bizimle toptanmanav.com üzerinden iletişime geçmesini istiyorsak "İlan sahibine soru sor" butonunu işaretliyoruz, istemiyorsak boş bırakıyoruz.
 • İngilizce biliyor ve sadece Türkiye'den değil yurt dışından da müşterilerin bizimle iletişime geçmesini istiyorsak "İngilizce iletişime geçilebilir" butonunu işaretliyoruz, istemiyorsak boş bırakıyoruz.
 • İlanlarımızın resimlerini "Fotoğraf Yükle" bölümünde bulunan "RESİM SEÇİN" butonuna tıklayarak ekliyoruz. Çıkan ekranda "Dosya" yı seçip geleriden resimlerimizi yükleyebiliriz. Burada en önemli konu RESİMLERİMİZİN BOYUTU EN FAZLA 15 MB OLABİLİR. Daha yüksek ebatlı resimleriniz varsa ekranda bulunan "Whatsapp" ikonundan resimlerinizi paylaşmanız ve size geri gönderilen resimleri eklemeniz gerekmektedir.
 • Son olarak satmak istediğimiz ürünün fiyatını TL olarak giriyoruz. Fiyatlar KG başına TL olduğu için ton başına fiyat girmemeye dikkat ediyoruz.
 • En altta bulunan "KAYDET" butonuna basarak ilanımızı sisteme içerik onayına gönderiyoruz. Onay işleminde ilanınız içerisinde "UYGUNSUZ" unsurların olup olmadığı kontrol edilmektedir. Küfür veya uygunsuz resimlerin olduğu ilanlar paylaşılmamaktadır.
Toptanmanav.com'da ilan yayınlamak ne işe yarar?

Dünya'nın her yerinde toprağı işleyip meyve, sebze, tahıl, bakliyat, endüstriyel bitki, çay, baharat yetiştiriciliği yapılmaktadır. Her üretici emek verip yetiştirdiği ürünlerini değerlendirmek ve yüksek kazançlar sağlamak ister. Bulunduğumuz sınırlı çevre içinde ürünlerimizi her zaman değerinde satmak mümkün olmuyor. Elbette hepimizin az veya çok bağlantısı var. 10 kişi de olsa 1000 kişi de olsa çevremiz ve ulaşabileceğimiz kişi sayısı sınırlıdır, tanımadığımız 1 tane alıcı bizim ürünlerimizi almayan alıcıdır. İnternetin bize sunmuş olduğu olanakların en başında bağlantı kolaylığı gelir. Her bilgiye her an ulaşabiliyoruz. İnternette olmak herkes tarafından ulaşılabilir olmaktır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırladığımız toptanmanav.com ilan paylaşım portalı sayesinde sadece Türkiye'den değil Dünya'nın her yerinden ulaşılabilir bir kişi olacağız.

Satıcının avantajı nedir?

Yıl boyunca emek verip yetiştirdiğimiz ürünlerin değerinde satılması kadar üreticiyi mutlu eden başka bir şey yoktur. Elimizde kalması veya düşük rakamlara satış çiftçinin ve üreticinin hevesini kırar. Bir sonraki yıla tarım kredisi çekerek borçla ve moralsiz başlayan çiftçi, tarım işletmesini geliştirmek için yeni teknoloji traktör, tarım makinaları, tarım aletlerini alamaz, gübre, zirai ilaç, fidan, fide gibi unsurları vadeli alarak kazancının bir kısmını faizlere ödemek zorunda kalır. Biz üreticinin bugün kazanmasını istiyoruz. Üretici daha fazla kitleye ürünlerini gösterebilirse daha fazla söz sahibi olacaktır. Alternatif pazarlarla iletişim halinde olacaktır. Alternatif pazarlar mevcut pazarın üstünde kazanç sağlayacaktır. Bugün kazanılan fazladan 10 kuruş üreticinin gelecek yıl için daha değerli olacaktır. TOPTANMANAV.COM ÜRETİCİNİN EMEĞİNDEN PAY ALMADAN, KOMİSYONSUZ OLARAK SESİNİZİ DÜNYA'YA DUYURMAK İÇİN VAR.

Alıcının ne işine yarar?

Tarım tedarik zincirinde en önemli halka olan toptancı, tüccar, komisyoncu, ihracat ve ithalat firmaları sayesinde son tüketiciye ürünler en hızlı şekilde ulaşmaktadır. Her bir alıcının kendine ait bağlantılar sayesinde mahsulleri üreticiden temin edip, manav, market, pazarcı gibi perakende satış yapan kişi ve kurumlara teslim etmektedir. Her geçen gün sektöre giren çıkan yeni oyuncuları takip etmek geleneksel yöntemlerle zorlaştı. Her gün yeni ihtiyaç ve yeni ürünler çıkmaktadır. Her ürünün, her üreticinin, her satıcının ve bilgisinin olduğu ve saniyeler içinde ulaşılabilen bir tedarik zincirinin olduğu toptanmanav.com'u takip etmek size inanılmaz bir zaman kazandıracaktır. Köy köy, şehir şehir dolaşmak zorunda kalmadan (özellikle Covid-19 pandemi sürecinde), onlarca telefon trafiğine girmeden, tam istediğiniz ürünün özelliklerini içeren ve bir sürü gereksiz bilgilerin olmadığı, satıcının doğrudan iletişim numarasının olduğu, arada başka birine daha komisyon vermediğiniz bir portal sizi hem yapılan tüm operasyonların masrafından hem de gereksiz fazla harcadığınız zamandan kurtaracaktır. Toptanmanav.com sistemi size kazandırdığı zaman ve kazançlardan dolayı hiçbir şekilde maddi bir beklentiye girmez.

Komisyon yoksa biz niye bu işi yapıyoruz?

Tarımsal üreticinin ne zorluklar altında çalıştığını, 1 yıl içinde her türlü zahmete girip kaliteli mahsul üretmek için elinden geleni yaptığının bilincinde bir üretici çocuğu olarak, çiftçilerimizin emeğinden komisyon almak gibi bir misyonumuz yoktur. İşletmemizi ayakta tutmak ve sağladığımız hizmeti devam ettirebilmek adına 4 ve daha üstü ilan yayınlamak istenirse "AYLIK 29.99 TL", "YILLIK 299.99 TL" olarak abonelik ücretleri uygulamaktayız. Ayrıca ürünlerin daha fazla görüntülenip daha hızlı satılması için "İLANIMI ÖNE ÇIKAR" hizmetlerinden belirlenen sürelere göre ücretler uygulamaktayız.

ÖNCELİĞİMİZ ÇİFTÇİ KAZANSIN, ÇİFTÇİ KAZANIRSA HEPİMİZ KAZANIRIZ.

Satış yapan oldu mu?

Toptanmanav.com'da ilanlar satıcının iletişim bilgileri ile birlikte yayınlanmaktadır. Bu şekilde alıcının doğrudan satıcıya ulaşmasını ve pazarlığın/ticaretin kendi aralarında yapılmasını sağlıyoruz. Yaptığımız geri bildirim araştırmalarında satış yapan ilan sahiplerimiz var, ilanlarını siteden kaldırdılar. Satış yapmamış ama aranıp pazarlık yapılmış ilan sahiplerimiz de var. Hiç aranmayan ilan sahiplerimiz de var. İlanınızın dikkat çekip satışın olmasını belirleyen faktörler arasında başta aranan özelliklerde ürünün olup olmaması, ikinci sırada fiyat, üçüncü sırada konum, dördüncü sırada teslim şekli yer almaktadır. Bu koşullarda yapılacak iyileştirmeler ilanınıza gösterilen talebi arttıracaktır.

İlanımı daha çok kişinin görmesi için ne yapmalıyım?

Websitemizin kullanıcıları en fazla "Ana Sayfa"'yı görüntülemektedir. Daha sonra filtrelerden "Kategori" ve "Tür" seçimi yaparak aradığı ürünlerin listesini görüntülüyor. Ürünlerinizi bu sayfalarda göstermek ilanlarınızın daha fazla görüntülenmesini sağlayarak, size daha fazla ve hızlı müşteri getirecektir. Aşağıdaki resimde göründüğü gibi Hesabım->Ürünlerim sayfasına giderek öne çıkarmak istediğiniz ilanı "İLANIMI ÖNE ÇIKAR" butonuna tıklayarak hangi tipte öne çıkarmayı düşünüyorsanız isteğinize göre seçim yapabilirsiniz.

Toptanmanav.com ne kadar güvenli?

Toptanmanav.com bir e-ticaret firması değildir (Site üzerinden alışveriş yapılmamaktadır.). Yayınlanan ilanların tamamı toptanmanav.com dışında üretici veya tüccarlara ait ilanlardır. Toptanmanav.com ürünleri almaz veya satmaz. Yayındaki ilanların doğruluğunu garanti etmez, alıcıların ödemelerini garanti etmez. Ticaret tamamen alıcı ile satıcı arasında yapılmaktadır. Toptanmanav.com sadece alıcı ile satıcıyı buluşturmak ve iletişimini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ürünlerin ilandaki gibi olup olmadığını alıcı mutlaka kontrol etmeli, satıcı ise ödeme garantisi olmayan alıcılara satış yapmamalıdır.

Üyelik ücretli mi?

Üye olmak tamamen ücretsizdir. Üye olmadan ilanları görüntüleyebilir ve satıcı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Üye olarak ilan ekleme ve ilanları favorilere ekleme yapabilirsiniz. Favorilere eklediğiniz ürünlerle ilgili değişiklikler hakkında bilgilendirme mailleri alabilirsiniz.

Biz manav mıyız? Yerimiz neresi? Ürün alıyor muyuz? Ürün satıyor muyuz?

Biz İstanbul konumlu bir yazılım şirketiyiz. Depomuz, bahçemiz, halde bir yerimiz veya manav dükkanımız yoktur. Kurduğumuz website ile elinde ürünü olan kişilerin ilanlarını yayınlayarak, ürüne ihtiyacı olan alıcıların iletişime geçmesini sağlıyoruz. Ürün almıyor ve satmıyoruz.