Hakkımızda

TOPTANMANAV'A HOŞGELDİNİZ

Toptanmanav.com; yetiştirdikleri mahsulün hasat zamanından itibaren pazar bulma sorunu yaşayan çiftçilerimize çözüm getirmeyi amaçlamaktadır.

Dört mevsim yaşanan ülkemizde; yüzlerce çeşit meyve, sebze ve tahıl & bakliyat yetiştirebilme imkanına sahibiz. Tarımda kendi kendimize yetinmekle kalmayıp, ihracat yoluyla onlarca ülkeye de yetebilecek potansiyelimiz mevcuttur. Maalesef ki; geçtiğimiz yıllar boyunca birçok çiftçimiz ürünlerine pazar bulamadığı veya değerinde satamadığı için tarlasını ekmeyi bırakmış, iş bulabilme umuduyla şehirlere göç ederek köylerini terk etmek zorunda kalmıştır.

Toptanmanav.com'da yayınlayacağınız ilanlar ile elinizde bulunan mahsulünüzü tüm dünyaya dakikalar içinde duyurabilir, ürünlerinizi zamanında ve değerinde pazarlayabilirsiniz.

Dünya'nın her yerinde toprağı işleyip meyve, sebze, tahıl, bakliyat, endüstriyel bitki, çay, baharat yetiştiriciliği yapılmaktadır. Her üretici emek verip yetiştirdiği ürünlerini değerlendirmek ve yüksek kazançlar sağlamak ister. Bulunduğumuz sınırlı çevre içinde ürünlerimizi her zaman değerinde satmak mümkün olmuyor. Elbette hepimizin az veya çok bağlantısı var. 10 kişi de olsa 1000 kişi de olsa çevremiz ve ulaşabileceğimiz kişi sayısı sınırlıdır, tanımadığımız 1 tane alıcı bizim ürünlerimizi almayan alıcıdır. İnternetin bize sunmuş olduğu olanakların en başında bağlantı kolaylığı gelir. Her bilgiye her an ulaşabiliyoruz. İnternette olmak herkes tarafından ulaşılabilir olmaktır. Türkçe ve İngilizce olarak hazırladığımız toptanmanav.com ilan paylaşım portalı sayesinde sadece Türkiye'den değil Dünya'nın her yerinden ulaşılabilir olmak çok kolay.

Yıl boyunca emek verip yetiştirdiğimiz ürünlerin değerinde satılması kadar üreticiyi mutlu eden başka bir şey yoktur. Elimizde kalması veya düşük rakamlara satış çiftçinin ve üreticinin hevesini kırar. Bir sonraki yıla tarım kredisi çekerek borçla ve moralsiz başlayan çiftçi, tarım işletmesini geliştirmek için yeni teknoloji traktör, tarım makinaları, tarım aletlerini alamaz, gübre, zirai ilaç, fidan, fide gibi unsurları vadeli alarak kazancının bir kısmını faizlere ödemek zorunda kalır. Biz üreticinin bugün kazanmasını istiyoruz. Üretici daha fazla kitleye ürünlerini gösterebilirse daha fazla söz sahibi olacaktır. Alternatif pazarlarla iletişim halinde olacaktır. Alternatif pazarlar mevcut pazarın üstünde kazanç sağlayacaktır. Bugün kazandığı fazladan 10 kuruş üreticinin gelecek yılı için daha değerli olacaktır. TOPTANMANAV.COM ÜRETİCİNİN EMEĞİNDEN PAY ALMADAN, KOMİSYONSUZ OLARAK SESİNİZİ DÜNYA'YA DUYURMAK İÇİN VAR.

Tarım tedarik zincirinde en önemli halka olan toptancı, tüccar, komisyoncu, ihracat ve ithalat firmaları sayesinde son tüketiciye ürünler en hızlı şekilde ulaşmaktadır. Her bir alıcının kendine ait bağlantılar sayesinde mahsulleri üreticiden temin edip, manav, market, pazarcı gibi perakende satış yapan kişi ve kurumlara teslim etmektedir. Her geçen gün sektöre giren çıkan yeni oyuncuları takip etmek geleneksel yöntemlerle zorlaştı. Her gün yeni ihtiyaç ve yeni ürünler çıkmaktadır. Her ürünün, her üreticinin, her satıcının ve bilgisinin olduğu ve saniyeler içinde ulaşılabilen bir tedarik zincirinin olduğu toptanmanav.com'u takip etmek size inanılmaz bir zaman kazandıracaktır. Köy köy, şehir şehir dolaşmak zorunda kalmadan (özellikle Covid-19 pandemi sürecinde), onlarca telefon trafiğine girmeden, tam istediğiniz ürünün özelliklerini içeren ve bir sürü gereksiz bilgilerin olmadığı, satıcının doğrudan iletişim numarasının olduğu, arada başka birine daha komisyon vermediğiniz bir portal sizi hem yapılan tüm operasyonların masrafından hem de gereksiz fazla harcadığınız zamandan kurtaracaktır. Toptanmanav.com sistemi size kazandırdığı zaman ve kazançlardan dolayı hiçbir şekilde maddi bir beklentiye girmez.

Toptanmanav.com bir e-ticaret firması değildir (Site üzerinden alışveriş yapılmamaktadır.). Yayınlanan ilanların tamamı toptanmanav.com dışında üretici veya tüccarlara ait ilanlardır. Toptanmanav.com ürünleri almaz veya satmaz. Yayındaki ilanların doğruluğunu garanti etmez, alıcıların ödemelerini garanti etmez. Ticaret tamamen alıcı ile satıcı arasında yapılmaktadır. Toptanmanav.com sadece alıcı ile satıcıyı buluşturmak ve iletişimini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ürünlerin ilandaki gibi olup olmadığını alıcı mutlaka kontrol etmeli, satıcı ise ödeme garantisi olmayan alıcılara satış yapmamalıdır.

2000 yılına girerken yeni bir yüz yıla girmenin heyecanı yaşandı. Yeni bir çağın kapısındaydık, milenyum geliyordu. Cep telefonları, bilgisayarlar hayatımıza yeni yeni giriyordu. Atalarımızın yüzlerce yıldır çok değişmeyen hayatları hızlıca değişmeye başlamıştı.Bugün beklenen gelecekte yaşıyoruz. Eski yöntemler değişiyor. Atalarımızdan farklı yaşantılar sürüyor, farklı ihtiyaçlara istek duyuyoruz. Böyle bir dönemde pazaryerlerimiz dahi değişti. E-tarımpazaryerleri hayatımıza girdi. Başka bir şehirde, başka bir ülkede yaşayan insanlarla sadece telefondan iletişim kurabiliyoruz.Pandeminin ortasında büyük bir değişiminin ortasındayız. Dünya değişiyor, teknoloji gelişiyor. Peki ya sen değişiminin neresindesin? Mahsulünü internette sergilemen için yarını bekleme. Bugün, dünün yarını.

- Ahmet Okan İntaş, Founder of ToptanManav